Uravnoteženost Miamija ni bila dovolj za Portland

Liga NBA 14. Dec 20176:03 > 6:05

Ponoči je bilo v ligi NBA odigranih devet tekem, med drugimi so se na parketu mudili tudi Goran Dragić in druščina, ki pa ni uspela premagati ekipe Portland Trail Blazers, četudi je kar sedem košarkarjev doseglo dvomestno število točk.

Miami Heat so v American Airlines Areni zabeležili svoj trinajsti poraz v letošnji sezoni, Portland pa je z zmago s 102:95 dobil svojo trinajsto tekmo. Pri Miamiju je še vedno manjkal prvi center Hassan Whiteside, pred tekmo pa je zaradi poškodbe na klopi obsedel tudi prvi pomočnik Gorana Dragića na položaju organizatorja igre, Tyler Johnson.

Pri Miamiju je na parket stopilo le osem košarkarjev, od tega jih je kar sedem zabeležilo dvomestno število točk, a kratka klop je bila odločilna, saj je Portland predvsem v zadnji četrtini uspel izkoristiti svojo svežino, Miami pa je bil po treh četrtinah precej uspešnejši, že prvo so dobili z rezultatom 33:21 in vodstvo uspeli obdržati vse do sredine zadnje četrtine.

Portland se je spet najmočneje upiral na igro branilskega para Damian Lillard – C.J. McCollum, ki je kombinirano dosegel 46 točk in prekinil niz petih zaporednih porazov svoje ekipe. Goran Dragić je ob porazu prispeval 11 točk, 5 skokov in 3 asistence.