Philadelphia slavila v New Yorku

Liga NBA 25. Dec 201720:50 > 20:58
Mike Stobe / Stringer

Prvo tekmo na božični dan v Ligi NBA so dobili košarkarji Philadelphie, ki so s 105:98 slavili v New Yorku.

Za Philadelphio je to bila šele druga zmaga na zadnjih desetih tekmah. Obračun je bil izenačen do sredine zadnje četrtine, ko je Kristaps Porzingis zadnjič izenačil na 89:89. Sledilo je sedem zaporednih točk gostov, niz pa je s trojko zaključil J. J. Redick, ki je tekmo končal pri 24 točkah.

Zmago gostov je dve minuti pred koncem z novo trojko potrdil Joe Embiid, ko je postalo jasno, da lahko New York reši le še božični čudež, ki se na žalost domačih navijačev ni zgodil.

Pri domačih je sicer blestel Enes Kanter, ki je dosegel 31 točk in ujel kar 22 odbitih žog.Porzingis je tokrat dosegel 22 točk, a mu znova ni stekel met iz igre (6/19). Pri gostih je bil v ospredju Embiid, katerega nastop je bil vse do ogrevanja vprašljiv. Tekmo je končal s 25 točkami in 16 skoki ter bil najbolj zaslužen za zmago Sixersov.