Prvaki s težavo preko Toronta in DeRozana

Liga NBA 14. Jan 20183:52 > 4:00
Getty Images/Matthew Stockman

Prvaki lige NBA Golden State Warriors so tokrat gostovali pri Toronto Raptors in prišli do 19. zmage na gostovanjih. Čeprav so zapravili prednost 27 točk ob polčasu, so zdržali do konca in proti drugi ekipi vzhodne konference slavili s 127:125.

Danes smo v ligi NBA videli obračun med Golden State Wariorsi in Toronto Raptorsi. Tekma se je po prvem polčasu zdela že odločena, saj so prvaki ob polčasu vodili že z 81:54. Domači so gostom nasuli kar 81 točk in zdelo se je kot, da je zmagovalec že odločen.

Vendar gostje iz Toronta se niso predali in predvsem na krilih izvrstnega Demarja DeRozana uspeli ujeti prvaki predvsem v zadnji četrtini, ki so jo dobili za 17 točk. Junak DeRozan pa je bil v zaključku tekme zelo slab, saj je najprej zgrešil met potem pa še izgubil žogo in s tem zapravil možnosti za popoln preobrat svoje ekipe. Wariorsi so na koncu slavili s 127:125.

Po poškodbi se je vrnil Steph Curry in dosegel 24 točk, samo točko več je prispeval Kevin Durant. Najboljši strelec pri domačih pa je bilKlay Thompson 26 točkami. Pri gostih je Derozan dosegel kar 42 točk,