Miami po sijajni predstavi Dragića do nove zmage

Liga NBA 14. Jan 201821:54 > 22:05

Goran Dragić ostaja v vrhunski formi, Miami pa nadaljuje z nizom zmag. Slovenski organizator igre je Milwaukeeju nasul kar 25 točk in bil najbolj zaslužen za zmago svoje ekipe s 97:79.

Miami se je z novo zmago na četrtem mestu vzhodne konference že povsem približal Clevelandu, za katerim zaostaja le še za zmago.

Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 25 točk in v statistiko vpisal še tri skoke ter dve podaji. Slovenski športnik preteklega leta je zadel štiri trojke, najbolj razigran pa je bil v tretjem delu, ko je nasprotniku nasul kar enajst točk.

Tekmo so sicer bolje začeli Bucksi, ki so hitro povedli s 6:0 in 13:5, v prvem polčasu pa je blestel predvsem zvezdnik Giannis Antetokounmpo. Vročicaje do polčasa povsem stopila prednost Milwaukeeja in na odmor odšla za zaostankom 41:43.

Miami je tekmo odločil v tretji četrtini, ki so jo varovanci Erika Spoelstre dobili s kar 30:16, v njej pa je blestel predvsem Dragić, ki je bil odličen tudi v zadnjih šestih minutah tekme. Kapetan Miamija je takrat nanizal kar osem zaporednih točk.

Ob Dragiću sta bila razigrana še Josh Richardson (16 točk) in Hassan Whiteside, ki je kraljeval pod obročema (15 točk in 10 skokov).

Miami naslednja tekma čaka že v ponedeljek, ko je v ZDA dan Martina Lutherja Kinga. Vročica