Še drugič Wariorsi po preobratu strli Cavalierse

Liga NBA 16. Jan 20185:01 > 5:05
Thearon W. Henderson, Getty Images

Košarkarji Golden State Wariorsov so na ponovitvi lanskega finala, še drugič v letošnji sezoni premagali Cleveland Cavalierse, tokrat v gosteh s 118:108.

Quicken Loans Arena v Clevelandu smo videli veliki derbi med lanskima finalistoma. Tekma je prinesla veliko borbe in preobrat prvakov v drugem polčasu.

Večina NBA poznavalcev je pred današnjo tekmo dala prednost Golden State, saj je bil v veliko boljši formi kot Cleveland, ki znova išče pot iz krize. Danes so namreč doživeli že četrti zaporedni poraz.

Prvi polčas so Cavsi sicer dobili s64:57, vendar to je bila majhna prednost, ki so jo gostje hitro v tretji četrtini spreobrnili v svojo korist. V zaključku srečanja so imeli tekmo pod nadzorom in jo na koncu tudi pričakovano dobili s kar desetimmi točkami prednosti.

Najboljša strelca tekma sta bila združno Kevin Durant in LeBron James, oba sta dosegla 32 točk. Sledil je Steeph Curry s 23 točkami in Isaiah Thomas z 19 točkami.