Gogi postal igralec tedna! Miami pa končal serijo zmag

Liga NBA 15. Jan 201821:04 > 21:10
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Košarkarji Miami Heat so po sedmih zaporednih zmagah v ligi NBA prvič izgubili. S 119:111 so jih premagali igralci Chicago Bulls. Slovenski zvezdnik v dresu Miamija Goran Dragić je bil izbran za igralca prejšnjega tedna na vzhodu je znova igral dobro in dosegel 22 točk.

Po sedmih zaporednih zmagah Miamija, ki je močno skočil po lestvici navzgor je včeraj pozno zvečer sledil poraz proti Chichagu, ki je pred domačimi gledalci slavil s 119:111. Pred tekmo pa je trenerja Miamija Erica Spoelstro doletela velika težava, saj se je za dlje časa poškodoval Dion Waiters.

Vročica tekme ni imela pod nadzorom, saj so skozi večino srečanja bili v vodstvu Bullsi, ki so tudi dobili prvo in tretjo četrtino. Ter se v zadnjih 12. minut podali s prednostjo 12. točk. Kar je bilo na koncu preveč za Heate, ki so se uspeli ob zaključku srečanja približati na minus osem.

Tudi znova odlični Goran Dragić ni mogel preprečiti poraza. Bil je blizu dvojnega dvojčka, vendar mu je za kaj takega zmanjkala ena podaja. Sicer se je po 38-ih minutah igre ustavil pri 22 točkah (7/17 iz igre, 0/6 za tri), 9 podajah in 5 skokih. Tokrat je naziv igralca tekme pripadel Justinu Holidayu, ki je dosegel 25 točk.

Dragić je bil drugič v letošnji sezoni izbran za igralca tedna na vzhodu, na treh zmagah je v povprečju beležil 23 točk, šest skokov in pet podaj. Na zahodu se je na vrhu znašel igralec Los Angeles Clippersov Lou Williams.