Sijajni Davis zaustavil zmagoviti niz Bostona

Liga NBA 17. Jan 20188:56 > 9:08

New Orleans je na krilih Anthonyja Davisa, ki je velika želja vodstva košarkarjev Bostona, po podaljšku ugnal Celticse (116:113).

Anthony Davis je proti Bostonu dosegel kar 45 točk in ujel še 16 odbitih žog. Bil je glavni mož New Orleansa, v podaljšku pa sta mu bila v veliko pomoč še DeMarcus Cousins (19 točk in 15 skokov) in Jrue Holiday (23 točk). Omenjena trojka je takrat dosegla vseh 12 točk svoje ekipe.

Za Boston je bil to prvi poraz po sedmih zaporednih zmagah, pri gostiteljih pa je bil znova najučinkovitejši Kyrie Irving. Irving je kar 24 točk dosegel v drugem polčasu, v katerem so Celticsi nadoknadili 12 točk zaostanka.

Vroče je bilo tudi v Orlandu, kjer je srečanje med Orlandom in Minnesoto (108:102) zaznamoval pretep med branilcem Arronom Afflalom in srbskim krilnim centrom Nemanjo Bjelico. Strasti so se razvnele sredi druge četrtine, ko je Afflalo med igro zamahnil proti Bjelici. Košarkarja sta že štiri minute pred tem dogodkom dobila tehnični napaki zaradi besednega obračuna.

Bjelica je po tekmi povedal: Ne bi bil rad žrtev, toda zamahnil je proti meni in moral sem se braniti. Skušal sem ga pomiriti, bil je res divji. Ne vem, kaj je z njim narobe.” Košarkarja sta bila takoj po incidentu izključena.