Miami ugnal Dallas; Griffin odhaja v Detroit

Liga NBA 30. Jan 20188:41 > 8:53
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Košarkarji Miamija so v noči iz ponedeljka na torek v Ligi NBA prišli do nove zmage. Vročica je tokrat v gosteh ugnala Dallas (88:95), Goran Dragić je dosegel 13 točk.

Tekmo so bolje začeli gostitelji, ki so prvo četrtino dobili s 26:22. Miami je v nadaljevanju stopil na plin in z odlično predstavo v drugi ter tretji četrtini prišel do visoke prednosti. Vročica je šest minut pred koncem vodila celo s +18, a so se košarkarji Dallasa vrnili z delnim izidom 20:5 in prednost stopili na +3 (88:91). V napeti končnici je najprej 25 sekund pred koncem zadel Goran Dragić, končni izid pa je z dvema zadetima prostima metoma postavil Tyler Johnson.

Dragić je tekmo končal pri 13 točkah, v statistiko pa dodal še štiri skoke, tri podaje in po eno ukradeno žogo ter blokado.

Najboljši strelec Miamija je bil Hassan Whiteside, ki se je tokrat ustavil pri 25 točkah in 14 skokih. Pri Dallasu je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Harrison Barnes.

Miami je z novo zmago proti Dallasu še štirinajstič v zgodovini kluba dobil obe tekmi sezone proti Mavericksom. Ekipi sta se v preteklosti dvakrat srečali tudi v finalu. Leta 2006 je naslov osvojil Miami, leta 2011 pa je bila uspešnejša ekipa iz Teksasa.

Boston do pomembne zmage

Vodilna ekipa Vzhodne konference iz Bostona, ki je na zadnjih sedmih tekmah kar petkrat izgubila, je v gosteh v izdihljajih srečanja strla odpor Denverja. Bostonu je zmago 34 sekund pred koncem s trojko prinesel Jaylen Brown. Gostitelji so do konca prednost znižali na -1 in imeli celo napad za zmago, a je bil Will Barton s sredine igrišča nenatančen.

Blake Griffin zapušča LA Clipperse

Ena izmed osrednjih novic v Ligi NBA je prestop krilnega centra in petkratnega udeleženca NBA-jeve tkme zvezd, Blaka Griffina iz Los Angeles Clippersov v Detroit. Dobro obveščeni ameriški mediji poročajo, da bodo Clippersi zanj dobili Tobiasa Harrisa, Averyja Bradleyj, BobanaMarjanovića in izbor v 1. ter 2. krogu nabora. Ob Griffinu se v Detroit selita še Brice Johnson in Willie Reed.