Miami še četrtič izgubil v napeti končnici

Liga NBA 6. Feb 20189:35 > 9:48

Košarkarji Miami Heat so izgubili četrtič zapored. Pred domačimi gledalci so morali priznati premoč Orlandu, ki je slavil s 111:109. Goran Dragić je dosegel zanj skromnih 13 točk, a imel ob tem devet skokov in sedem podaj.

Vročica je še na četrti zaporedni tekmi izgubil po izjemno razburljivem zaključku. Tokrat jih je Orlando premagal za dve točki, kar je Heatom močno poslabšalo stanje na lestvici.

V prvi četrtini so domači sicer igrali odlično in si priigrali 9 točk prednosti, a kaj, ko je bilo to premalo, saj je kasneje sledil popoln mrk in preobrat Magicov, ki so do polčasa rezultat stopili in v zadnjo četrtino prešli z vodstvom 6 točk. Obetala se je nova zanimiva končnica, ki pa jih Miami v zadnjem obddobju ni odločal v svojo korist. Tudi tokrat ni bilo nič drugače. Heate so sicer prišli do izenačenja, ko je Josh Richardson slabe tri minute pred koncem izenačil na 109, a na žalost Gorana Dragića in soigralcev je bil to zadnji koš domače ekipe. Orlando je dosegel še dve točki in se veselil zmage s 111:109.

Najboljši strelec tekme je bil Mario Hezonja, ki je dosegel 20 točk.

Miami je zdaj pri 29 zmagah in 25 porazih, torej 53,7-odstotnemu izkupičku, in sedmem mestu na vzhodu. Šestouvrščena Indiana ima eno zmago več, osma Philadelphia pa je pri polovičnem izplenu.

Miami bo naslednjo tekmo igral čez dva dni, in sicer znova doma proti drugi najučinkovitejši ekipi v ligi NBA, Houston .