Ne pomaga niti Gogijevih 30 – Houston boljši od Miamija

Liga NBA 8. Feb 20184:02 > 4:05
Abbie Parr/Getty Images

V prvih dveh tekmah lige NBA s srede na četrtek so se zmage veselili Detroit Pistons in Houston Rockets. Slednji so ugnali Miami, pri katerem je zopet blestel slovenski zvezdnik Goran Dragić.

Houston je na gostovanju slavil z izidom 109:101. Pred tekmo je klub s Floride lepo izpostavil nastop našega košarkarja na prihajajoči tekmi zvezd.

Ljubljančan je dosegel 30 točk, Josh Richardson jih je dosegel prav toliko, od tega 20 v drugem polčasu, z dvojnim dvojčkom (16 točk in 17 skokov) pa se je izkazal Hassan Whiteside. Za Miami je to peti poraz v nizu, medtem ko so rakete dosegle že šesto zaporedno zmago.

Miami je bil boljši samo na sredini tretje četrtine, ko si je vročica ustvarila največ 4 točke prednosti, a kaj, ko sta na drugi strani spet blestela James Harden – tokrat je brada zbrala 41 točk – svoje pa je dodal še Chris Paul (24 točk).

Detroit je pred svojimi navijači premagal Brooklyn Nets (115:106). Blake Griffin je pri zmagovalni ekipi prispeval 25 točk, Andre Drummons je ob 17 točkah dodal kar 27 skokov (20 obrambnih), pri gostih pa je bil najboljši strelec Allen Crabbe s 34 točkami.