Utah nadaljuje s serijo zmag

Liga NBA 13. Feb 20189:03 > 9:16

Košarkarji Utaha so v tem trenutku najbolj vroča ekipa v Ligi NBA. V noči iz ponedeljka na torek so z izjemno zadnjo četrtino prišli do zmage proti San Antoniu (101:99) in se razveselili že desete zaporedne zmage.

Košarkarji Utaha so po slabem začetku sezone vendarle ujeli pravo formo in so po seriji desetih zmag že tik za mesti, ki vodijo v končnico. Za ekipo iz Salt Lake Cityja je to bila že tretja zmaga proti San Antoniu v letošnji sezoni.

Spursi so sicer tretjo četrtino končali z nizom osmih zaporednih točk, dobro pa začeli tudi zadnji del in po košu Paua Gasola devet minut pred koncem povedli za 12 točk (73:85).

Gostitelji se niso predali in na krilih izjemnega novinca Donovana Mitchella, ki je tekmo končal pri 25 točkah, pet minut predk oncem izenačili pri rezultatu 87:87. Tekmo je odločila napeta končnica, ko je spet blestel Mitchell. San Antonio je imel zadnji napad, ko je Manu Ginobili poskusil z nemogočega položaja in zgrešil trojko za zmago. Pri gostih je bil s 16 točki najbolj razpoložen Kyle Anderson.

Philadelphia poglobila krizo New Yorka, Golden State zanesljiv

Košarkarji Philadelphie so doma s 108:92 ugnali New York, ki so brez poškodovanega Kristapsa Porzingisa povsem nemočni. Za Sixerse je to bila četrta zaporedna zmaga, tekmo pa je odločila zadnja četrtina, ki so jo gostitelji dobili z 22:13. S trojnim dvojčkom je navdušil T. J. McConnell (10 točk, 11, asistenc in 10 skokov), dvomestna pa je bila celotna prva peterka Philadelphie. Največ točk je dosegel Dario Šarić (24).

Novo fantastično napadalno predstavo so prikazali košarkarji Golden Stata, ki so se doma s 129:83 poigral s Phoenixom. Bojevniki so tekmo odločili v drugem polčasu, ki so ga dobili s kar 67:38. Gostitelji so zadeli enajst trojk in potrdili, da se njihova strelska forma vrača. Odlično je igral Stephen Curry, ki je prispeval 22 točk, devet skokov in sedem asistenc. Golden State z zmago ostaja na vrhu Zahoda.