Odlični Dragić premalo za zmago pri vodilnemu na vzhodu

Liga NBA 14. Feb 20187:27 > 8:00

Košarkarji iz Miamija so ponoči gostovali pri vodilni ekipi vzhodne konference Torontu in tesno izgubili s 112:115. Najbolj učinkovit igralec v Air Canada Centru je bil Slovenec Goran Dragić, ki je za vročico dosegel 28 točk, štiri podaje in dva skoka, a to ni zadostovalo za zmago Heatov.

Na predzadnji tekmi pred All Star vikendom so Heati gostovali v Kanadi pri trenutno vodilni ekipi vzhodne konference. Čeprav Toronto Raptorsi pred domačimi gledalci igrajo odlično so imeli tokrat z vročico kar nekaj težav in jo na koncu ugnali s 115:112. Po tem porazu je Miami sedaj padel na osmo mesto.

Vedno vroči in zanimivi obračuni med Torontom in Miamijem so tudi tokrat postregli z dokaj izenačenim obračunom. V prvem polčasu sta bili ekipi vseskozi blizu, Miami je celo vodil, a so domači s trojko na odmor odšli s prednostjo dveh točk.

V tretji četrtini se je razigral Goran Dragić, ki je dosegel 16 točk od skupno 28. A ravno v tej četrtini je vročica izgubila stik Raptorsi, ki so se oddaljili na 17 točk prednosti. Miami se je v zadnji četrtini počasi, a vztrajno bližal domačinom, nekaj minut pred koncem so se jim z delnim rezultatom 13:0 povsem približali. Miami je imel napad za izenačenje, vendar je Josh Richardson zgrešil trojko.

Pri gostih sta najbolj blestela prva zvezdnika DeMar Derozan, ki je dosegel 27 točk in Kyle Lowry, ki jih je dodal 22.

Najboljši strelec tekme je bil Dragić, ki je v dobrih 31-ih minutah dosegel 28 točk in prispeval še štiri asistence in dva skoka.