Dragić izsilil podaljšek, Miami na koncu izgubil

Liga NBA 24. Feb 20188:24 > 8:36

Košarkarji Miamija so v New Orleansu izgubili po podaljšku (124:123). Goran Dragić je zablestel s 30 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami.

Še boljša predstava je uspela prvemu zvezdniku New Orleansa Anthonyju Davisu, ki je Miamiju nasul kar 45 točk, v statistiko pa dodal še 17 skokov, pet blokad in pet ukradenih žog. Podaljšek je s košem sedem sekund pred koncem odločil Jrue Holiday, ki je tekmo končal pri 29 točkah. Za Miami sta bila v zadnjem napadu premalo natančna Dwyane Wade in Josh Richardson.

Gostje so na začetku zadnje četrtine vodili z osmimi točkami prednosti, a je za vrnitev Pelikanov poskrbel Davis, ki je New Orleans dve minuti pred koncem popeljal v vodstvo s 106:101. Podaljšek je 14 sekund pred koncem izsilil Dragić, ki je zadel za 108:108.

Slovenski branilec je podaljšek začel odlično in nanizal pet točk, nato pa ga je obramba New Orleansa zaustavila, drugi košarkarji pa niso znali prevzeti odgovornosti.

Vsekakor smo razočarani in žalostni, ker smo izgubili tesno končnico. Imamo še dovolj energije in borili se bomo do konca rednega dela. Mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo na težkem gostovanju,” je po tekmi razlagal Dragić, ki je zaigral prvič po nedeljski tekmi All Star.

Miami nov obračun čaka že v noči na nedeljo, ko bo njihov nasprotnik Memphis. Vročica je trenutno na osmem mestu Vzhodne konference.

Trojna dvojčka Jokića in Jamesa

Denver je na krilih Nikole Jokića s 122:119 ugnal San Antonio. Jokić je še tretjič zapored dosegel trojni dvojček (28 točk, 11 skokov in 11 poda) in Spursom zadal že šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah. V nedeljo jih čaka težko gostovanje v Clevelandu.

Cleveland je do nove zmage prišel na krilih LeBrona Jamesa, ki je dosegel enajsti trojni dvojček v sezoni (18točk, 14 skokov in 11 podaj). Cavaliersi so Memphis nadigrali v drugem polčasu in na koncu slavili s 112:89.