Obupen večer za Dragića in tudi LeBrona

Liga NBA 2. Mar 20185:03 > 5:12
Jayne Kamin-Oncea/Getty Images

Košarkarji Miamija bodo poskušali kar čim hitreje pozabiti obračun proti LA Lakers, ki so na Floridi slavili z visokih 131:113. Brez zmage je pred svojimi navijači vnovič ostal tudi LeBron James s Clevelandom.

LA Lakers po četrti zaporedni zmagi vse bolj glasno razmišljajo o preboju v končnico, od katere so oddaljeni šest zmag. Jezerniki so si ključno prednost proti Miamiju priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili s 40:26. Najzaslužnejša za zmago gostov sta bila Julius Randle s 26 točkami (kar 21 v prvem polčasu) in Isaiah Thomas z 29.

Pri Miamiju sta bila vnovič najučinkovitejša Dwayane Wade (25) in Goran Dragić (19), a težava vročice je bila tokrat v obrambi, ne v napadu. “Ne smemo več dovoliti, da prejmemo 130 točk,” se slovenski kapetan dobro zaveda, da obramba tokrat ni bila na primerni ravni.

Slab večer je tudi za Clevelandom. Konjeniki so na svojem parketu klonili proti Philedelphii, ki je tako prekinil niz 11 zaporednih porazov proti ekipi LeBrona Jamesa. Slednji je vnovič blestel s 30 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami, vendar tudi tokrat ni imel prave podpore s strani soigralcev.

Portland je bil s 108:99 boljši od Minnesote, Sacaramento pa je po podaljšku s 116:111 odpravil Brooklyn.