Ko ni Dragića, sta tukaj Wade in Whiteside

Liga NBA 9. Mar 20183:50 > 4:06

Miami je na krilih Hassana Whitesida in Dwyana Wada prišel do nove zmage, potem ko je na domačem parketu s 108:99 odpravil Philadelphio. Boston z zmago v Minnesoti že v končnici lige NBA.

Philadelphia se je dolgo upirala vročici, ki je v prvem polčasu že vodila za 12 točk, vendar so se gostje uspeli vrniti in na odmor odšli z zaostankom štirih točk (53:49). V tretji četrtini so 76ers celo povedli s petimi točkami prednosti (70:65), v zaključku srečanja pa niso našli pravega odgovora na igro Miamija.

Gostje so v zadnji četrtini metali 7/22, domači pa 13/18, kar se je rezultiralo tudi na semaforju. Miami je dve minuti pred koncem povedel s 101:90, nato pa srečanje mirno pripeljal do konca.

Najboljši strelec Miamija in tudi srečanja je bil Hassan Whiteside s 26 točkami, Dwayane Wade jih je dodal 16, Goran Dragić pa je bil s sedmimi točkami tokrat nekoliko skromnejši, v statistiko je dodal še pet skokov, sedem podaj in tri ukradene žoge. Pri Philadelphii je bil z 20 točkami in 10 skoki najučinkovitejši Dario Šarić.

Golden State je na domačem parketu s 110:107 odpravil San Antonio, ki mu ni pomagalo niti dejstvo, da je Steph Curry zaradi poškodbe desnega gležnja že po dveh minutah zapustil parket. Ob njegovi odsotnosti je vajeti igre bojevnikov v roke prevzel Kevin Durant (37 točk).

Boston si je z zmago v Minnesoti s 117:109 že zagotovil nastop v končnici, Brooklyn je gladko odpravil Charlotte (125:111), Oklahoma pa Phoenix (115:87).