GSW brez Curryja nemočen v Minnesoti

Liga NBA 11. Mar 201823:02 > 23:06
Jordan Mansfield, Getty Images Sport

V noči na ponedeljek so v ligi NBA odigrali devet obračunov. Aktualni prvaki iz vrst Golden State Warriors so brez Stepha Curryja klonili v Minnesoti, nov poraz Clevelanda.

Bojevnike je pokopal sijajni Karl Anthony Towns. Center Minnesote je skupno dosegel 31 točk in 16 skokov, samo v zadnji četrtini je Golden Statu nasul 14 točk, od tega štiri ključne v zadnji minuti. Gostom ob odsotnosti poškodovanega Stepha Curryja ni pomagalo niti 39 točk Kevina Duranta.

GSW ob tem izgubilja tudi bitko za prvo mesto po rednem delu lige NBA, saj je Houston tudi brez Jamesa Hardna zmagal proti Dallasu (82:105).

Še naprej so v velikih skrbeh navijači Clevelanda. Konjeniki so tokrat v gosteh visoko izgubili proti Los Angeles Lakers s 127:113. LeBron James je ob 24 točkah zbral še 10 skokov in sedem podaj.

Omenimo še sijajnega Anthonya Davisa (25 točk, 11 skokov in 10 blokad) ob porazu New Orleansa proti Utahu (99:116). Z novim trojnim dvojčkom je ob zmagi Denverja proti Sacaramentu s 130:104 zablestel tudi Nikola Jokić (20 točk, 11 skokov in 10 podaj).