Gray Mortimore/Getty Images
Košarka 13.03.2018 | 09:18

Lillard in Nurkić ustavila oslabljen Miami

Košarkarji Portlanda nadaljujejo s serijo odličnih rezultatov. Ponoči so doma s 115:99 premagali Miami Heat , pri katerem je Goran Dragić dosegel 23 točk.

Jusuf Nurkić

Steve Dykes, Getty Images Sport

To je bila že deseta zaporedna zmaga za Trail Blazers, ki si pred začetkom končnice ustvarjajo vse boljši položaj. So tretji na zahdou, za Houstonom in Golden Stateom (41-26). Blestela sta Damien Lillard in Jusuf Nurkić. Prvi je zbral 32 točk, deset asistenc in pet skokov.

Nurkić je v 31 minutah dosegel 27 točk, 16 skokov, medtem ko se je pri gostih - ob odsotnosti Hassana Whitesidea ter Dwyanea Wadea -  najbolj izkazal Goran Dragić (23 točk, met iz igre 10-17, 0-3 za tri, dva skoka in dve asistenci).

Miami je na lestvici vzhodne konference osmi (36 zmag in 32 porazov).