Jubilejni stoti trojni dvojček Russella Westbrooka

Liga NBA 14. Mar 20183:19 > 3:24
Ronald Martinez, Getty Images Sport

V prvih petih tekmah noči v ligi NBA, so zmage zabeležile ekipe Indiane, Minnesote, Oklahome, Toronta in Dallasa. Vse so šle gostom!

Indiana je bila boljša od Philadelphie (101:98), zlasti na račun odlično odigrane prve četrtine, ki so jo Pacers dobili za deset točk in potem ves čas vodili. Sixersi so vodili le v prvi četrtini, a na več kot 5 točk prednosti niso pobegnili.

Najboljši v ekipi gostov je bil Myles Turner s 25 točkami, dodal je še 6 skokov. Thaddeus Young je navdušil z dvojnim dvojčkom (19 točk in 10 skokov), Bojan Bogdanović pa je v 25 minutah zbral dve točki, 5 skoki in tremi asistencami.

V Philadelphiji je največ točk dosegel Joel Embiid. Center domačih je dosegel 29 točk in 12 skokov, Dario Šarić se je zaustavil pri 18 točkah in treh skokih ter prav toliko asistencah. Odličen učinek je imel tudi Ben Simmons – navdušil je s trojnim dvojčkom (10 točk, 13 skokov in 10 asistenc).

Minnesota je bila s 116:111 boljša od Washingtona. Wolvesi so voz potegnili dalje v zadnji četrtini, potem ko sta se ekipi ves čas izmenjavali v vodstvu. Karl Anthony Towns je za zmagovalce natresel kar 37 točk ter zbral tudi 10 skokov. V zmagovalni ekipi se je s 17 točkami 8 skoki in sedmimi asistencami izkazal še Nemanja Bjelica. V moštvu Washingtona je bil najučinkovitejši (27 točk) Markief Morris.

Do zmage je prišla tudi Oklahoma, ki je s 119:107 premagala zadnjeuvrščeno Atlanto. Russell Westbrook je dosegel 100. trojni dvojček v karieri ter tekmo končal z 32 točkami, 12 skoki in prav toliko asistencami. V ekipi sokolov je največ točk prispeval Taurean Prince (25).

Toronto je bil s 116:102 boljši od Brooklyna. V ekipi, ki je še zmeraj prva na vzhodu je 26 točk in 14 skokov zbral Jonas Valančiunas, pri Netsih pa je bil tokrat najboljši D’Angelo Russell z 32 točkami.