Sijajni Dragić popeljal Miami do zmage proti Lakersom

Liga NBA 17. Mar 20185:59 > 6:13

Košarkarji Miamija so na krilih razigranega Gorana Dragića v gosteh ugnali Los Angeles Lakerse (91:92). Zadnji koš na tekmi je dobrih 15 sekund pred koncem dosegel slovenski košarkar.

Srečanje je bilo vseh 48 minut zelo izenačeno, zato je v končnici odločala predvsem zbranost. Lakersi so pred svojimi navijači v zadnjo minuto srečanja vstopili s točko prednosti. Za 91:90 je s trojko poskrbel Kyle Kuzma, ki je kaznoval zapravljeno žogo Dragića.

Prav Goran Dragić je bil tisti, ki je 15 sekund pred koncem z metom odločil srečanje. Gostitelji so naprej zapravili napad, met je zgrešil Julis Randle, slovenski branilec pa je na drugi strani hitro zaključil za 92:91. V zadnjem napadu je Miami zaustavil nalete domačih in se razveselil pomembne zmage.

Slovenski branilec je bil prvo ime srečanja. Ob 55,6-odstotnem metu je dosegel kar 30 točk, v statistiko pa dodal še 5 skokov in 2 asistenci. Največjo pomoč mu je s klopi ponujal Kelly Olynyk, ki je tekmo končal pri 17 točkah.

Pri domačih je bil razigran Randle (25 točk in 12 skokov), blizu trojnega dvojčka pa je znova bil Lonzo Ball (9 točk, 8 skokov in 8 asistenc). Ball je sicer vnovič razoračal s katastrofalnim metom iz igre (26,7-odstoten).

Največje presenečenje večera so pripravili košarkarji Sacramenta, ki so v gosteh ugnali Golden State. Gostje so z dobro igro v obrambi Golden Statu dopustili le 93 točk.