Miami po dveh podaljških do zmage in 149. točk!

Liga NBA 20. Mar 20183:30 > 3:40
Print screen/SK

Goran Dragić je bil danes ponoči udeležen v najzinimivejšo tekmo. Njegova ekipa je namreč slavila šele po dveh podaljških in premagala Denver s 149:141. Goran Dragić je ob zmagi prispeval 20 točk.

Miami je s 149 točkami postavil rekord franšize v doseženih točkah na eni tekmi. Gre tudi za najvišji izkupiček v sezoni lige NBA. Miami je z zmago, 38:33, skočil na sedmo mesto vzhodne konference. Heate so se po seriji treh zaporednih gostovanj danes vrnili v domačo dvorano in potrebovali zmago.

Videli smo lahko eno najboljših predstav letošnje sezone v ligi NBA. Obe ekipi sta bili napadalno zelo razpoloženi v vseh četrtinah in potem še v podaljšku. Denver je tekmo malce bolje odprl, a se je vročica kaj hitro vrnila in prvo četrtino izgubila s 37:36. Tudi nadaljevanje je bilo zelo izenačeno, varovanci Erica Spoelstre pa so na odmor celo odšli s prednostjo točko 64:63.

Ekipi sta se izmenjavali v vodstvo in obetala se je nova zanimiva končnica na tekmi Miamija. Pred iztekom rednega dela srečanja je izpod koša na 118:118 izenačil Nikola Jokić. Sledili so podaljški  v katerem je bil Miami večino časa v prednosti, a so gostje kljub vsemu uspeli izsiliti še drugi podaljšek, ki pa ga je domača ekipa na koncu brez težav tudi dobila. Oba podaljška s skupnim rezultatom 31:23.

V podaljšku sta zablestela James Johnson in Kelly Olynyk, slednji je bil na koncu tudi najboljši strelec ekipe s 30. točkami. Pri Nuggetsih je prevladoval Jokić z 28. točkami.

Goran Dragić je v 42 minutah na igrišču prispeval 20 točk, osem podaj in štiri skoke.

Miami Heat naslednja tekma čaka v sredo, ko bodo gostili New York. Floridsko vročico do konca rednega dela sezone čaka še enajst tekem.