Derbi zahoda po zaslugi Hardna pripadel Houstonu

Liga NBA 21. Mar 20186:15 > 6:30
Getty Images/Steve Dykes

Košarkarji Houston Rocketsov še naprej kažejo odlične predstave, tokrat so na derbiju zahodne konference premagali tretji Portland s 115:111.

Trenutno najboljša ekipa lige je danes prekinila niz 13. zaporednih zmag Portlanda, ki je bil v zadnjem obdobju v izvrstni formi.

Prvi igralec srečanja je bil James Harden, ki je dosegel 42 točk, prispeval sedem podaj in šest skokov.

Obračun je bil vseskozi izenačen, saj se nobeni izmed ekip denimo ni uspelo odlepiti od nasprotnika oziroma priti do dvomestne prednosti. Vse do zadnje četrtine, v katero so sicer rakete vstopile z zaostankom, a vse skupaj spreobrnile v svojo korist in skozi zaključek tekme vodile in na koncu slavile s štirimi točkami prednosti.

Najboljši strelec Portlanda je bil presenetljivo Al Faruk Aminu, ki je dosegel 22 točk.