Miami razbil kratkohlačnike iz New Yorka

Liga NBA 22. Mar 20189:14 > 9:18

Košarkarji Miamija so v noči iz srede na četrtek uspeli doseči še svojo tretjo zaporedno zmago, potem ko so s 119:98 premagali moštvo New York Knicks. Miami tako ostaja na sedmem mestu vzhodne konference z le zmago zaostanka za Washingtonom, ki ima zmago več in tekmo manj.

Miami si je na tekmi proti Knicksom odločilno prednost priigral v drugi četrtini, ki so jo Goran Dragić in druščina dobili 37:21 in na polčas odšli s 17 točkami prednosti. To je pomenilo, da je v drugem polčasu Miami nadzoroval rezultat in košarkarjev New Yorka ni spustil zraven, obenem pa je Erik Spoelstra lahko spočil svoje nosilce igre in člane prve peterke, med katerimi je največ, 28 minut, igral le Josh Richardson.

To je bila tretja zaporedna zmaga Miamija, zmagoviti niz so začeli proti moštvu Los Angeles Lakers, ki so ga premagali za točko, nadaljevali pa z zmago proti Denverju po dveh podaljških, zdaj pa so končno slavili brez drame. Pri Miamiju je bil spet najboljši posameznik Kelly Olynyk, ki je dosegel 22 točk, 10 asistenc in 5 skokov, Tyler Johnson je dodal 22 točk. Goran Dragić je na parketu preživel 25 minut in vknjižil 14 točk in pet podaj.

Pri New Yorku je 23 točk in 13 skokov prispeval Enes Kanter. Miami bo naslednjo tekmo odigral v petek, ko bodo Goran Dragić in druščina gostovali pri Oklahomi.