Westbrook in Oklahoma premočna za Miami

Liga NBA 24. Mar 201810:42 > 10:51

V Ligi NBA je Oklahoma s 105:99 premagala Miami. Še deset minut pred koncem je vročica vodila s 66:71.

Russell Westbrook je bil s 17 točkami v zadnji četrtini, v kateri je igral slabih devet minut, gonilna sila Oklahome. Skupaj je Westbrook dosegel 29 točk, zbral 13 skokov in osem podaj in požel občudovanje soigralcev. “Je eden najbolj eksplozivnih in unikatnih igralcev, s katerimi sem kadar koli igral,” je povedal Paul George, ki je zadel le tri od 16 metov.

Dvojni dvojček je uspel tudi Stevenu Adamsu (24 točk in 12 skokov). Pri Miamiju, ki je v zadnji četrtini dobil kar 41 točk, je bil najboljši strelec James Johnson s 23 točkami, Goran Dragić jih je ob metu iz igre 7/16 dodal 20. Imel je tudi štiri skoke in pet podaj.

Miami ostaja na sedmem mestu vzhodne konference z 39 zmagami in 34 porazi. Do konca rednega dela sezone ga čaka še devet tekem. V nedeljo bo gostoval pri Indiani, ki je v Vzhodni konferenci dve mesti višje.

Golden State je bil s 106:94 boljši od Atlante, a je zmago zasenčila nova poškodba Stephena Curryja. Potem ko se je vrnil po šestih tekmah odsotnosti (poškodovan desni gleženj), je pokazal zavidljivo strelsko formo (29 točk v 25 minutah), nato pa je moral zaradi nove poškodbe, tokrat levega kolena, s parketa.

Ko je odšepal proti garderobi, je z grimasami nakazal, da ga zelo boli. Kako resna je poškodba, še ni znano.

OKLAHOMA – MIAMI 105:99
INDIANA – LA CLIPPERS 109:104
WASHINGTON – DENVER 100:108
NEW YORK – MINNESOTA 104:108
TORONTO – BROOKLYN 116:112
CLEVELAND – PHOENIX 120:95
CHICAGO – MILWAUKEE 105:118
SAN ANTONIO – UTAH 124:120 (po podaljšku)