Brooklyn po podaljšku do zmage nad Dragićevim Miamijem

Liga NBA 1. Apr 20188:42 > 9:00

Košarkarji Miamija so zapravili prvo priložnost, da bi si že zagotovili igranje v letošnji končnici Lige NBA. Na domačem parketu jih je po podaljšku presenetil Brooklyn (109:110).

Vročica je imela tako ob koncu rednega dela kot v podaljšku napad za zmago, a natančenga zaključka ni bilo. Ob izteku 48. minute je po podaji iz avta zaključil Goran Dragić, ki je z leve strani po obratu zgrešil, v dodatnem delu pa je odgovornost prevzel Dwyane Wade. Tudi on je prejel podajo z avta in prodrl ob DeMarrju Carrollu, ki pa ga je ravno dovolj oviral, da je bil zvezdnik Miamija nenatančen. Odločilni koš je tako 34 sekund pred koncem dosegel Caris LeVert.

Brooklyn je v tej sezoni na štirih medsebojnih obračunih z Miamijem slavil kar trikrat. Gostje so z zmago po podaljšku prekinili tudi niz porazov v dodatnem delu, ki je bil dolg šest tekem. Pri Vročici je bil po tekmi razočaran Hassan Whiteside, ki je prepričan, da ga moštvo ne zna dovolj dobro izkoristiti. Whiteside je na parketu prebil le 20 minut, v zadnji četrtini in podaljšku pa sploh ni igral.

Gostje so se na tekmo odlično pripravili in s taktiko nizke peterke Miamiju povzročali veliko preglavic. Kar sedem košarkarjev Brooklyna je doseglo dvomestno število točk, kar jim je prvič po 29 letih uspelo na dveh zaporednih tekmah. Najboljši pri Brooklynu je bil Rondae Hollis-Jefferson (20 točk, 14 skokov), prvi Miamiju pa sta po 18 točk dosegla James Johnson in Dragić, ki je dodal še osem skokov in dve asistenci.

Miami za uvrstitev v končnico potrebuje le še eno zmago, veselje pa jim lahko prepreči samo Detroit, ki pa ima ob tekmi manj kar štiri poraze več. Pistonsi so danes v gosteh ugnali New York (109:115).

V boju za prvo mesto na Vzhodu je Boston s 110:99 ugnal Toronto in poskrbel, da bo zaključek rednega dela zelo napet. Odločilna bo medsebojna tekma, ki bo v sredo v Air Canada Centru.