Miami razočaral v New Yorku

Liga NBA 7. Apr 20187:43 > 7:58
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Košarkarji Miamija so v New Yorku razočarali in gladko izgubili (112:98). Osrednji obračun sta v noči na soboto odigrala Philadelphia in Cleveland, derbi za tretje mesto na Vzhodu Lige NBA pa so dobili košarkarji Philija (132:130).

Miami, ki se bo v končnici najverjetneje srečal s tretjeuvrščenim moštvom na Vzhodu, je v New Yorku razočaral. Knicksi so slavili s 122:98, prvo ime srečanja pa je bil s 30 točkami in 11 skoki novinec Damyean Dotson. Domača ekipa je blestela pri metu izza črte, zadeli so namreč kar 18 trojk (rekord sezone). Pri Vročici je bil prvi strelec Goran Dragić, ki je v 23 minutah dosegel 15 točk. Trener Erik Spoelstra je bil po tekmi razumljivo razočaran nad slabo predstavo Miamija: “Težko je bilo prepoznati naše moštvo v primerjavi z igro, ki jo je kazalo prej.” Miami do konca rednega dela čakata še obračuna z Oklahomo in Torontom, Spoelstra pa bo moral najti način, kako motivirati ekipo, da le-ta ne bi v končnico vstopila s popotnico porazov.

Košarkarji Philadelphie so na pomembni tekmi za 3. mesto na Vzhodu Lige NBA prišli do 13. zaporedne zmage. Ob polčasu so proti Clevelandu vodili že z 78:55, a so se Cavaliersi vrnili. Gostje kljub temu niso uspeli priti do popolnega preobrata, čeprav je imel LeBron James 1,9 sekunde pred koncem na voljo tri proste mete za izenačenje. Druge je zgrešil, prav tako pa tretjega (tega seveda namenoma), a Larry Nance žoge ni uspel potisniti skozi obroč in izsiliti podaljška. Pri domačih je s trojnim dvojčkom zablestel Ben Simmons (27 točk, 15 skokov in 13 podaj), na drugi strani pa je z enako mero vrnil James (44 točk, 11 podaj in 11 skokov).