James: To se v končnici ne sme ponoviti

Liga NBA 7. Apr 20188:49 > 8:51
Harry How/Getty Images

Superzvezdnik Clevelanda LeBron James je bil po porazu proti Philadelphii (132:130) zelo razočaran nad igro svojih soigralcev v obrambi.

Cleveland je v noči na soboto znova razočaral in v bitki za 3. mesto na Vzhodu Lige NBA doživeli morda celo usoden poraz. Cavaliersi so se v drugem polčasu sicer vrnili, a moči za popoln preobrat ni bilo dovolj.

Pokončali smo se sami. Edina rešitev za vrnitev je bila boljša igra v obrambi in boljši met iz igre. Pokazali smo, da lahko nadoknadimo tudi 30 točk zaostanka,” je po tekmi razlagal LeBron James, ki je znova dosegel trojni dvojček (44 točk, 11 skokov in 11 asistenc).

Kljub skorajšnjemu preobratu pa James opozarja, da si njegova ekipa v končnici ne sme privoščiti podobnega prvega polčasa kot danes.

V takšni situaciji si ne želiš biti. Ko izgubljaš za 30 točk, lahko povsem razpadeš. Dokazali smo, da se lahko vrnemo, a moramo izboljšati igro v obrambi. Ko v obrambi igramo tako kot je treba, steče tudi igra v napadu,” je še dodal James.