Miamijev dober začetek, slab konec ter medli Dragić

Liga NBA 10. Apr 20183:49 > 3:53

V noči na torek so se v ligi NBA izkristalizirali določeni položaji za končnico. Cleveland si je na vzhodu zagotovil status nosilca, potem ko so Cavs premagali New York (123:109). Miami je s porazom proti Oklahomi omogočil nastop v končnici, Goran Dragić pa je dosegel le 4 točke.

Mike Lawrie/Getty Images

V Madison Square Gardnu so se udarili Cleveland Cavaliers in New York Knocks. Glede na to, da domači nimajo več možnosti za končnico, je bilo kar jasno, kdo se bo na koncu veselil zmage. Konjeniki so sinoči kar dobro zadevali trojke (19/45) in nasprotnika premagali v skoku.

Najboljši strelec v vrstah gostov je bil Kevin Love z 28 točkami (za tri 6/13), LeBron James jih je zbral 26 in dodal še 11 asistenc. Michael Beasley je bil najučinkovitejši igralec New Yorka (20 točk).

Ekipa Oklahoma City Thunder si je z zmago nad Miamijem našega Gorana Dragića zagotovila mesto v končnici, na zahodu zagotovo ne bodo slabši od šestega mesta. Čeprav je Miami tekmo odprl s fantastično serijo in povedel 20:5, so gostje razliko uspeli nadoknaditi že do konca prve četrtine.

Ekipa s Floride je vseeno vodila do začetka zadnje četrtine, potem pa so Russell Westbrook in soigralci ušli in z lahkoto zmagali (115:93).

Zadnji del je Oklahoma začela s serijo 11:0, pri čemer sta blestela zlasti Westbrook in Paul George. Slednji je zbral 27 točk, Westbrook se je – kot je to že v njegovi navadi – proslavil s trojnim dvojčkom (23 točk, 18 skokov in 13 asistenc), pri Miamiju pa je največ točk zbral Josh Richardson (18).

Goran Dragić ni imel svojega večera. K porazu je v 29 minutah prispeval le štiri točke, 2 skoka in 7 asistenc.

Toronto je Detroit premagal s 108:98, čeprav so raptorji v tretji četrtini ves čas zaostajali za več kot deset točk. V zadnjem delu srečanja so spet potrdili status prve ekipe vzhoda in rezultat obrnili v svoj prid ter tako še 59. v sezoni zmagali. Za kanadsko ekipo se je izkazal Jonas Valančiunas (25 točk), pri Detroitu je blestel Luke Kennard (20).

Ob zmagi Brooklyna nad Chicagom je Allen Crabbe dosegel kar 41 točk (za tri 8-11), vendar pa tekma ni odločala o boju za končnico, na vzhodu pa je Milwaukee z zmago nad Orlandom potrdil šesto mesto.