Philadelphia na prvi tekmi povozila Miami

Liga NBA 15. Apr 20184:41 > 4:54

Philadelphia je odlično formo iz zaključka rednega dela lige NBA, ko je nanizala neverjetnih 16 zmag zapored, prenesla tudi v končnico. 76'ers so na prvi tekmi s 130:103 povozili Miami Gorana Dragića. GSW prepričljiv proti San Antoniu.

Igrali so izjemno, zadevali številne mete. Razpadli smo ob koncu tretje četrtine, kar je bila posledica slabe igre v obrambi,” je Goran Dragić naštel nekaj razloggov za prepričljiv poraz Miamija na prvi tekmi končnice proti vroči Philadelphii. 76’ers tako sploh niso pogrešali poškodovanega centra Joela Embiida, saj je J.J. Redick dosegel 28 ttočk, Marco Belinelli jih je dodal 25, hrvaški reprezentant Dario Šarić pa 20, odličen je bil tudi novinec Ben Simmons, ki je bil blizu trojnega dvojčka (17 točk, 14 podaj, 9 skokov).

Pri vročici je bil razzpoložen zgolj Kelly Olynyk s 26 točkami, Dragić je v 31 minutah zbral 15 točk (4/14 iz igre, 3/4 za tri), pet skokov in štiri podaje ter štirikrat izgubil žogo.

Miami je v prvem polčasu še držal priključek z razigranimi domačini in polčas dobil s 60:56, v drugem delu pa smo na igrišču gledali zgolj eno ekipo. Philadelphia je ddrugi polčas ob 18 zadetih trojkah dobila s 74:43 (vmes tudi dve seriji 15:0 in 13:0) in se na koncu veselila prepričljive zmage s 130:103.

Podobno prepričljivo kot Philadelphia so končnico začeli tudi aktualni prvaki. Golden State Warriorsi so bili od San Antonia boljši s 113:92. Ob odsotnosti Stepha Curryja sta vnovič blestela Klay Thompson (27 točk ob le dveh zgrešenih metih iz igre 11/13) in Kevin Durant (24, 8 skokov in 7 podaj). Toronto je bil od Washingtona boljši s 114:106, New Orleans pa se je v gosteh veselil zmage proti Portlandu s 97:95.