Wade z izjemno predstavo poskrbel za prvo zmago Miamija

Liga NBA 17. Apr 20189:03 > 9:18

Košarkarji Miamija so na drugi tekmi uvodnega kroga končnice prišli do zmage (103:113) in prekinili niz 17 zaporednih zmag Philadelphie. Prvo ime tekme je bil veteran Dwyane Wade, ki je nasprotniku nasul kar 28 točk.

Philadelphia je tako doživela prvi poraz po 13. marcu, Miami pa je prišel do pomembne zmage v gosteh. Vročica je bila na prvi tekmi nemočna, tokrat pa z izjemno drugo četrtino (34:14) prišla do lepega vodstva in ga zadržala vse do konca tekme. Dobro je zaigral tudi slovenski branilec Goran Dragić, ki je prispeval 20 točk, štiri skoke in tri podaje.

Dragić, ki je odlično začel tekmo, je hitro storil drugo osebno napako, zato je moral na klop. Gostitelji so nato prevzeli pobudo z delnim izidom 12:4, na krilih Ersana Ilyasove in Marca Belinellija pa so prvo četrtino dobili z 29:22.

Sledila je odlična druga četrtina, v kateri je zablestel Dwyane Wade. Veteran je nanizal devet točk in prebudil tudi soigralce, Miami pa je odlično odigral tudi v obrambi, saj je Philadelphia v uvodnih sedmih minutah drugega dela dosegla le dve točki. Gostje so drugi polčas končali s štirimi zaporednimi točkami Wada in na odmor odšli z lepo prednostjo (42:56).

Gostitelji se v tretjem delu niso predali in so s trojko Daria Šarića ujeli priključek (51:58), a je na drugi strani z enako mero vrnil Josh Richardson. Miami je na skozi celotno tretjo četrtina držal okoli deset točk prednosti, Sixersi pa se niso prebudili niti po vzpodbudi svojih navijačev. Pokopal jih je zelo slab strelski večer, za tri so metali le 7/36.

V zadnjem delu so gostitelji na krilih Šarića znižali na 92:96, po košu Ilyasova pa prišli do le dveh točk zaostanka (96:98). Philadelphia je imela celo napad za izenačenje, a se je v obrambi izkazal Wade, ki je ukradel žogo Šariću in na drugi strani z zabijanjem povišal prednost Miamija. Dve minuti pred zvokom sirene je bil natančen še Dragić in neverjeten niz zmag Philadelphie je bil končan.

Znova sem ga videl v tistih trenutkih. To je pravi Dwyane Wade. Ima ogromno izkušenj s tekem v končnici in tudi tri naslove,” je po tekmi navdušeno razlagal trener Miamija Erik Spoelstra.

Pri gostiteljih se je tokrat zelo poznala odsotnost poškodovanega centra Joela Embiida, ki pa bo na Floridi skoraj zagotovo zaigral. Serija se zdaj seli na Florido, tretja tekma je na sporedu v noči s četrtka na petek, četrta pa v soboto.

Bojevniki tudi brez Curryja zanesljivi

Golden State je tudi na drugi tekmi brez večjih težav premagal San Antonio in dobil obe domači tekmi. Bojevniki so srečanje dobili s 116:101, najboljša posameznika pri domačih pa sta bila Kevin Durant in Klay Thompson, ki sta ob izjemnem metu (nad 50-odstotkov) tekmo končala pir 32 oziroma 31 točkah. Spursi so bili zelo nenatančni pri meti izza črta (4/28), najboljši posameznik pri gostih pa je bil s 34 točkami in 12 skoki LaMarcus Aldridge.