Cleveland izpustil +17, Indiana vodi 2-1!

Liga NBA 21. Apr 20183:49 > 3:51
Vaughn Ridley/Getty Images

Košarkarji Indiane so v prvem krogu končnice lige NBA proti Clevelandu povedli z 2-1, potem ko so sinoči doma zmagali z 92:90.

Cleveland je imel v zaključku tekme petsekundni napad, potem ko je bil Darren Collison le polovično uspešen izza črte prostih metov, toda J. R. Smith iz slabe pozicije ni uspel zadeti meta za tri. Zmaga Inidane je glede na potek tekme kar majhno presenečenje, saj so gostje iz Ohia tik pred polčasom prišli do vodstva za 17 (57:40).

Prednost se je nato v drugem polčasu topila, predvsem zahvaljujoč odličnemu Bojanu Bogdanoviću, ki je odigral eno izmed boljših tekem, odkar nastopa v ligi. Hrvaški krilni igralec je bil najboljši strelec domačih s 30 točkami in 4 skoki (7/9 za tri), Victor Oladipo je dodal 18 točk, 6 skokov in 7 asistenc.

Pri gostih je prvi zvezdnik LeBron James zbral 28 točk in 12 skokov ter 8 asistenc, s tem pa postal deseti igralec v zgodovini NBA lige, ki je v končnici vsaj 100-krat dosegel dvojni dvojček. Kevin Love se je izkazal z 19 točkami, George Hill jih je dodal 13.

Naslednja tekma serije se bo v Indianapolisu odigrala v noči z nedelje na ponedeljek ob 2.30 uri po našem času. Serija se nato spet seli v Ohio.