Boston dobil sedmo tekmo, Golden State začel silovito

Liga NBA 29. Apr 20188:58 > 9:12

Košarkarji Bostona so se z zmago na sedmi tekmi serije uvodnega kroga končnice Lige NBA proti Milwaukeeju (112:96) uvrstili v polfinale Vzhoda. Golden State je na prvem obračunu polfinala Zahoda s 123:101 ugnal New Orleans.

Boston je bil na sedmi tekmi enostavno premočen nasprotnik in z ekipno predstavo brez večjih težav premagal Milwauuke. Terry Rozier, Al Horford in Jasyon Tatum so vsi dosegli vsaj 20 točk. Prva dva sta jih nasula po 26, za Rozierja je to tudi osebni rekord v končnici. Prav Rozier je odlično zapolnil vrzel po poškodbi Kyrieja Irvinga. 24-letni organizator igre je v zadnji četrtini prevzel odgovornost in prispeval kar 12 točk.

Pri gostih je bil z 32 točkami najboljši Khris Middleton, 23 jih je dodal Eric Bledsoe, Giannis Antetokounmpo pa 22. Za Buckse je bil to od leta 2001 že deveti zaporedni poraz v prvem krogu končnice.

Boston v konferenčnem polfinalu čaka Philadelphia, ki je bila v prvem krogu s 4:1 v zmagah boljša od Miamija. Prva tekma bo v TD Gardnu v ponedeljek. Celticsibodo končnico nadaljevali še bolj oslabljeni, saj je seznam poškodovanih po sedmi tekmi dopolnil še Jaylen Brown. Boston je že na uvodu sezone izgubil Gordona Haywarda, ki je prišel kot nosilec igre, manjka Irving, poškodovan pa je tudi Daniel Theis.

Je le še ena stvar, nekdo drug bo moral stopiti v ospredje in opraviti svojo nalogo. Vseeno bomo pripravljeni, vemo pa, da bomo morali proti Philadelphii igrati odlično,” je dejal trener Bostona Brad Stevens.

Aktualni prvaki silovito začeli konferenčni polfinale

New Orleans, ki je v prvem krogu končnice suvereno pometel s Portlandom, je bil pred konferenčnim polfinalom razumljivo samozavesten, a v Oaklandu občutil moč Golden Stata. Aktualni prvaki so si odločilno prednost priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili z 41:21. V tem delu je blestel Draymond Green, ki je tekmo končal s trojnim dvojčkom (16 točk, 15 skokov in 11 podaj).

Pri domačih sta bila razigrana še Kevin Durant (26 točk, 13 skokov) in Klay Thompson (27 točk). Gostje v drugem polčasu niso uspeli ogroziti visoke prednosti Bojevnikov. Pri New Orleansu je Anthony Davis uvodno tekmo končal pri 21 točkah in 10 skokih.

Na drugi tekmi, ki bo v torek znova v Oracle Areni, se bo morda vrnil že Stephen Curry, ki zaradi težav s kolenom manjka od 23. marca. Trener Golden Stata Steve Kerr še ni želel potrditi vrnitve prvega zvezdnika.

Za Golden State je to bila že 13. zaporedna domača zmaga v končnici, kar je rekord franšize. Bojevniki so pred tremi leti na poti do prvega prstana v 40 letih v prvi medsebojni seriji v končnici pometli z New Orleansom.