Kje se je izgubil Houston? Plus 41 za GSW

Liga NBA 21. Maj 20184:15 > 4:44
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Golden State Warriorsi so v finalu Zahodne konference lige NBA proti Houstonu povedli z 2:1 v zmagah, potem ko so tretjo tekmo serije dobili s kar 126:85. V noči na torek ob 2:30 v živo na SK 1 četrti obračun med Clevelandom in Bostonom.

To je moja hiša,” je Steph Curry zavpil ob koncu izjemne serije v tretji četrtini, s katero je pokopal Houston, in dal vedeti, da rakete čaka vse prej kot enostavna naloga, če bodo želeli prekinit dominacijo Golden Stata na Zahodu. Bojevniki so ob polčasu vodili z 11 točkami prednosti, gostje so imeli vse možnosti, da se vrnejo v tekmo, a to ni bilo v scenariju dvakratnega MVP-ja lige NBA.

Curry je v tretji četrtini ob popolnem metu iz izgre 7/7 dosegel 18 točk. Natančen je bil pri metu od daleč, za dilerij navijačev pa skrbel tudi z izjemnimi prodori. GSW je na koncu slavil s kat 126:85, kar je najvijša zmaga franšize v končnici. Ob tem je Golden State postavil še en rekord, saj je s 16. zaporedno domačo zmago v končnici presegel mejnik izjemnih Chicago Bullsov v obdobju med aprilom 1990 in majem 1991.

Ob Curryju, ki je srečanje končal z 41 točkami, sta bila za zmago najzaslužnejša še Kevin Durant (25 točk, 6 skokov 6 podaj) in Draymond Green (10 točk, 17 skokov, 6 podaj). Pri Houstonu je James Harden dosegel 20 točk, Chris Paul pa 13 ob 10 skokih.

Naslednja tekma bo v Oaklandu na sporedu v noči na sredo.