Rakete popeljale branilce naslova na vlak smrti

Liga NBA 23. Maj 20188:07 > 8:07
Jonathan Daniel, Getty Images

Trener moštva Golden State Warriors Steve Kerr je po tekmi, ki jo je Houston dobil s 95:92 in izenačil serijo na 2:2 v zmagah, priznal, da ni pričakoval najlažjega dela proti najboljši ekipi rednega dela sezone lige NBA.

Košarkarji Houstona so v zelo čvrsti tekmi uspeli slaviti za tri točke, pa čeprav je Golden State že na začetku tekme skušal pobegniti kot na prejšnji, varovanci Steva Kerra so zrežirali delni rezultat 12-0 in se takoj odlepili od nasprotnika. Šele v zadnji četrtini so rakete začele dvigovati nivo košarkarske igre in začeli nadzirati dvoboj. Najprej so nadoknadili zaostanek, potem pa slabe tri minute pred koncem tekme povedli s 94:89. Golden State je zgrešil zadnjih šest metov iz igre, na voljo so imeli tudi napad za izenačenje in podaljšek, a priložnosti niso izkoristili.

“Najbolj pomembno je, kako se počutimo. Lani je bilo podobno, a največ kar lahko storimo je, da dobimo to serijo. Škoda, ker ni tako lahko. To je končnica lige. Čustveni in fizični vlakec smrti,” je dejal Kerr.

James Harden je dosegel 30 točk, Chris Paul jih je za zmagovalce dodal 27, medtem ko je na drugi strani Stephen Curry natresel 28 točk, Kevin Durant pa točko manj.

Peta tekma finala zahodne konference je na sporedu iz četrtka na petek, tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu!