Boston doma ostaja nepremagljiv

Liga NBA 24. Maj 20184:36 > 4:52
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkarji Bostona so v peti tekmi serije finala vzhodne konference še tretjič na domačem parketu uspeli premagati aktualne podprvake lige NBA Cleveland Cavaliers. Serija se zdaj seli nazaj v Ohio, kjer bodo kelti imeli prvo priložnost za uvrstitev v veliki finale.

Peta tekma izenačene serije je po navadi tista, kjer si ekipe zagotovijo odločilno prednost in tudi tokrat je izgledalo tako, saj sta obe moštvi v obračun vstopili precej nervozno. Za LeBrona Jamesa je bila to deseta tekma v serijah, ki so bile izenačene na 2:2 v zmagah. James je na teh tekmah sila nezanesljiv, saj je v svoji karieri dobil le tri zakšne tekme, kar sedem pa jih je izgubil.

Prvo četrtino so košarkarji Bostona po zaslugi zadetih metov za tri točke dobili za 13 točk in tekom druge četrtine že povedli za +17. Cavsi so odgovorili z delnim rezultatom 9:0 in se vsaj deloma vrnili v igro, a se je zdelo, da domača ekipa brez pretiranega naprezanja nadzoruje rezultat in nasprotnikov ne spusti nazaj v igro.

Drugi polčas se je začel po notah domače ekipe, ki je v letošnji končnici pred svojimi gledalci še nepremagana (9-0), bolj zaskrbljujoče pa je sicer dejstvo, da so v gosteh uspeli slaviti le enkrat. Boston je v drugem polčasu povedel že za 19 točk in čeprav se je ekipa Clevelanda borila na vse pretege, so varovanci Brada Stevensa tekmo mirno pripeljali do konca.

Boston je na tekmi slabše metal iz igre, a zbral več skokov, ukradenih žog, asistenc in obenem izgubil precej žog manj kot nasprotniki. Najboljši strelec Bostona je bil Jayson Tatum z 24 točkami, 17 jih je dodal Jaylen Brown, medtem ko je na drugi strani James končal s 26 točkami in 10 skoki.

Serija se zdaj seli nazaj v Ohio, kjer bodo kelti imeli prvo zaključno žogico za uvrstitev v veliki finale.