"Metla" v finalu – Golden State ubranil naslov!

Liga NBA 9. Jun 20182:29 > 5:09
Gregory Shamus Getty Images Sport

Košarkarji Golden Stata so tudi na četrti tekmi finala lige NBA gladko odpravili Cleveland (85:108) za šesti naslov v zgodovini kluba in tretjega v zadnjih štirih sezonah. Drugo leto zapored je MVP finala Kevin Durant.

Golden State Warriorsi so postali novi-stari prvaki lige NBA, potem, ko so danes še na četrti tekmi ugnali Cleveland Cavaliersi in z njimi počistili z “metlo” kar pomeni, da so v zmagah slavili s 4:0 in ekspresno zaključili sezono. Tokrat so se veselili prepričljive zmage s 85:108. Za MVP končnice je bil izbran Kevin Durant – še drugo leto zapored.

Golden State pa je danes osvojil že šesti naslov najboljšega v ligi NBA, kar jih uvršča na tretje mesto najuspešnejših klubov v ligi. Letos jim je celo uspelo ubraniti naslov. So pa bili v zadnjih štirih sezonah vselej v finalu lige. In nekako se zdi, da bodo krojili vrh v ligi še kar nekaj časa.

Pri prvakih sta bila tokrat razpoložena oba zvezdnika Durant in Stephen Curry. Slednji je tekmo končal pri 37 točkah ob metu iz igre 12/27 in 7/15 za tri. MVP končnice Durant pa je tokrat vknjižil trojnega dvojčka z 20 točkami, 12 skoki in 10 podajami. LeBron James, ki znova ni imel prave pomoči soigralcev je dosegel 23 točk.

Tekma se nikakor ni začela po željah domačega Clevelanda, ki je zelo slabo krenil v tekmo in se že po prvi četrtini znašel v zaostanku devetih točk. V drugi četrtini so se domači vendarle prebudili in uspeli celo povesti, vendar ne za dolgo. Sledila je namreč serija prvakov, ki so na odmor odšli s prednostjo 61:52. Junak prvega polčasa je bil Curry, ki je dosegel 20. točk.

Ključna in odločilna prelomnica tekma pa je bila tretja četrtina, kjer Cavsi niso bili razpoloženi v napadu in že 12. minut pred koncem tekme je bilo praktično jasno kdo se bo veselil naslova. Warriorsi so iz garderobe prišli sveži in polni moči, kar so znali izkoristiti. Hitro so podvojili svojo prednost in Clevelandu dopustili, da je dosegel samo 13. točk, sami pa so ubežali do prednosti +21.

Cleveland je v zadnji četrtini poizkusil storiti nemogoče in je tudi zelo hitro obupal, saj je bil Golden State letos enostavno premočan za prvake iz leta 2016. Prvaki so tudi zadnjo četrtino dobili za dve točki. Da so se domači predali že kar nekaj minut pred koncem je pokazal tudi zamenjava, saj se je LeBron James štiri minute ob koncu usedel na klop. Ob menjavi je pozdravil bodoče prvake in s tribun prejel stoječe ovacije, po številnih špekulacijah je bila morda to tudi njegova zadnja tekma v dresu Cavsov.

V zadnjih minutah so gostje le še čakali na zadnji pisk sirene in veliko slavje na parketu se je začelo.