Kokoškov menja prvi izbor za Leonarda!?

Liga NBA 16. Jun 201820:23 > 20:27
Getty images/ Thearon W. Henderson

Od trenutka, ko je bila v petek objavljena informacija, da želi najboljši igralec San Antonia Kawhi Leonard zapusti klub iz Teksasa, ameriški mediji ves čas "preračunavajo", kje bi odlični branilec lahko nadaljeval kariero.

V prvem trenutku so največje možnosti, da v svoje vrste zvabijo 27-letnega Kawhija Leonarda, pripisovali Los Angeles Lakersom, kmalu pa so se začeli omenjati tudi LA Clippersi in Boston.

Zanimanje za 15. izbor na draftu leta 2011 naj bi pokazala še Philadelphia, ki jo povezujejo tudi z LeBronom Jamesom, kot zadnji v nizu klubov, ki bi želeli pripeljati zvezdo San Antonia, pa se omenja Phoenix.

NBA insider Kevin O’Connor je poročal, da bi bili Sunsi, ki jih s klopi vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, v zameno za Leonarda pripravljeni ponuditi tudi prvi izbor za letošnji nabor, kar bi lahko v marsičem vplivalo tudi na Luko Dončića.

Leonard je s San Antoniem leta 2014 osvojil šampionski prstan, ko je bil proglašen za najkoristnejšega igralca finalne serije proti Miamiju (4:1).