Dončić in njegov trener prihajata v Slovenijo

Dallas Mavericks

Slovenski čudežni deček še ne bo zaigral v poletni ligi NBA, zato se kmalu vrača v Slovenijo. Z njim pa prihaja tudi njegov novi trener Rick Carlisle v želji bolje spoznati našega zvezdnika, da ga bo lahko čimbolje vključil v ekipo v novi sezoni.

Getty Image

Po poročanju ESPN se trener Dallasa Rick Carlisle dobro zaveda, da bi Luka lahko bil naslednjik Dirka Nowitzkega. Kje bi ga lahko spoznal bolje kot v njegovem domačem okolju, zato se je odločil za potovanje v Slovenijo.

19-letni obetavni Slovenec velja za zelo vsestranskega, kar bodo pri Mavericksih seveda preverili in ga preizkusili na različnih položajih. Carlisle mora zanj v ekipi zvezdnikov poiskati takšen položaj, kjer bo Dončić lahko kar najbolje izkoristil svoje vrline in se vključil v ekipo za daljši rok.

Pa še ena Lukova anekdota iz klubskih vrst:

Teoritiki zarote, ki verjamejo, da je zemlja ploščata, imajo novega člana. Spomnimo, da je ''velik zagovornik'' tega tudi košarkar Kyrie Irving. V neuradnem intervjuju z Mavsovim igralcem Mitchellom Creekom je Luka Dončić odgovarjal na vprašanje ''je Zemlja ploščata ali okroga?''

Luka je po kratkem premisleku v šali priznal resnico.

Harden: Na slab met se ne oziram, vedno igram enako

Branilec Houston Rocketsov James Harden je po zmagi proti Utah Jazzu razkril, da je bil navkljub obupnemu metu ves čas zelo samozavesten. To je v zadnji četrtini tudi dokazal in zadel odločilno trojko za zmago Houstona.

Tekmo med Brooklynom in Philadelphio je zaznamoval tudi pretep v tretji četrtini, ko je Jared Dudley po ostrem posredovanju Joela Embiida izgubil živce. Več v videu...

Harden zgrešil prvih 15 metov, nato pa zadel za zmago

Košarkarji Houston Rocketsov so prišli do nove zmage proti Utah Jazzu in v seriji povedli s 3:0. Rakete so slavile s 101:104.

Detroit znova na kolenih, Milwaukee povedel s 3:0

Najboljša ekipa rednega dela Lige NBA Milwaukee Bucksi z izjemnimi predstavami navdušuje tudi v končnici. V noči na nedeljo je Milwaukee prišel do zmage v gosteh in Detroit premagal s 103:119 ter si priigral prvo zaključno žogo za zmago v 1. krogu končnice.