Dončić in njegov trener prihajata v Slovenijo

Liga NBA 12. Jul 201812:54 > 13:20
fiba.basketball

Slovenski čudežni deček še ne bo zaigral v poletni ligi NBA, zato se kmalu vrača v Slovenijo. Z njim pa prihaja tudi njegov novi trener Rick Carlisle v želji bolje spoznati našega zvezdnika, da ga bo lahko čimbolje vključil v ekipo v novi sezoni.

Getty Image

Po poročanju ESPN se trener Dallasa Rick Carlisle dobro zaveda, da bi Luka lahko bil naslednjik Dirka Nowitzkega. Kje bi ga lahko spoznal bolje kot v njegovem domačem okolju, zato se je odločil za potovanje v Slovenijo.

19-letni obetavni Slovenec velja za zelo vsestranskega, kar bodo pri Mavericksih seveda preverili in ga preizkusili na različnih položajih. Carlisle mora zanj v ekipi zvezdnikov poiskati takšen položaj, kjer bo Dončić lahko kar najbolje izkoristil svoje vrline in se vključil v ekipo za daljši rok.

Pa še ena Lukova anekdota iz klubskih vrst:

Teoritiki zarote, ki verjamejo, da je zemlja ploščata, imajo novega člana. Spomnimo, da je ”velik zagovornik” tega tudi košarkar Kyrie Irving. V neuradnem intervjuju z Mavsovim igralcem Mitchellom Creekom je Luka Dončić odgovarjal na vprašanje ”je Zemlja ploščata ali okroga?”

Luka je po kratkem premisleku v šali priznal resnico.