Neuničljivi Dirk v elitni druščini prehitel tudi Kobeja

Liga NBA 23. Jul 20181:45 > 2:03
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Nemški krilni center Dirk Nowitzki, legenda svetovne in evropske košarke, bo čez dva meseca začel svojo 21. sezono v ligi NBA, kar pomeni, da bo pisal kar nekaj poglavij košarkarske zgodovine.

Dirk Nowitzki bo odigral svojo 21. sezono v ligi NBA, kar je potrdil s podpisom pogodbe z Dallasom za eno leto, ki mu bo prinesel pet milijonov ameriških dolarjev.

Legendarni nemški košarkar se bo tako včlanil v majhno, a elitno druščino. Poleg Nowitzkega so 21 sezon v najmočnejši ligi na svetu preživeli le Robert Parish ( Golden State, Boston, Charlotte, Chicago) v obdobju med leti 1976 in 1997, Kevin Willis (Atlatna, Miami, Golden State, Toronto, Houston, Denver, San Antonio, Dallas) od leta 1984 do 2007, kot tudi Kevin Garnett (Minnesota, Boston, Brooklyn) od leta 1995 do 2015.

Tisto, kar Dirka loči od drugih, pa je njegova zvestoba franšizi Dallas Mavericks, za katero igra vse od svoje prihoda v ZDA, torej od leta 1998.

40-letni Dirk bo tako skočil na prvo mesto tistih košarkarjev, ki so največ sezon preživeli pri enem klubu. Do zdaj je bil izenačen s Kobejem Bryantom, ki je za Lakerse igral od leta 1996 do 2016, torej 20 sezon. Za njima sta še Tim Duncan (San Antonio, 1997-2016) in John Stockton (Utah, 1984-2003) z 19 sezonami za en klub.

Nowitzki je v svoji karieri za Dallas dosegel 31.187 točk in je trenutno šesti najboljši košarkar v skupnih točkah v zgodovini lige NBA, pred njim so samo Abdul-Jaabar, Bryant, Jordan, Malone in Chamberlain.

Getty images/Doug Pensinger