LeBron: "Kawhi? Raje imam mlade fante"

Liga NBA 2. Avg 20189:23 > 9:23
Ethan Miller/Getty Images

Novi igralec Los Angeles Lakersov LeBron James je dejal, da ni vztrajal pri prihodu Kawhija Leonarda, ker se ni želel vmešavati v upravo kluba.

Eden najboljših košarkarjev vseh časov je po koncu sezone zapustil Cleveland Cavalierse in se preselil v Kalifornijo, kjer bo poskušal vrniti Lakerse v vrh lige NBA.

Že od začetka prestopnega roka se je na veliko govorilo in pisalo, da naj bi na isti naslov prišel še Kawhi Leonard, ki pa je na koncu zavil k Raptorsem, Spurse pa je okrepil DeMar DeRozan.

Na vprašanje, zakaj ni zahteval, da Lakersi uredijo vse potrebno in v klub pripeljejo Leonarda, je LeBron odgovoril:

“Zato, ker imam raje mlade fante, ki so že v ekipi. Nikakor nočem ustvarjati pritiska. Verjamem, da sta Rob Pelinka in Magic Johnson opravila izjemno delo. Prepričan sem, da vesta, kaj je najbolje za ekipo, jaz le želim biti del tega projekta, da vrnemo klub v šampionsko formo in na mesto, ki mu pripada.”

Leonard je izrazil željo, da bi zaigral za Lakerse. To zna biti ena izmed možnosti v naslednjem letu, ko bo košarkar postal prost igralec.