LeBron z Lakersi ugnal prvake, do zmage tudi Miami

Liga NBA 11. Okt 20187:02 > 7:04
Ethan Miller/Getty Images

Los Angeles Lakersi so v Las Vegasu v pripravah na novo sezono na kolena spravili prvake s 123:113. Do zmage je prišel tudi Miami brez Gorana Dragića proti New Orleansu.

Tekma je bila dokaj izenačena prvaki so celo dobili prvo četrtino s 34:31 potem pa začeli padati. Nezaustavljiv je bil LeBron James, ki je že pred začetkom sezone visoko motiviran. Lakersi so do polčasa že vodili in na odmor odšli s prednostjo 61:57.

Drugi polčas se je začel po notah Golden Stata, ki je hitro prešel v vodstvo, a so tudi prvaki proti koncu tretje četrtine močno popustili in se znašli v zaostanku 101:92. Rumeni so to prednost zadržali do konca tekme in na koncu slavili s 123:113.

Pri Lakersih je bil v ospredju Brendon Ingram s 26 točkami, LeBron James jih je dodal 15 ter k temu dodal še 10 skokov, na parketu pa je preživel vsega 18 minut.

Pri Warriorsih je Stephen Curry dosegel 23 točk, Klay Thompson 20 in Kevin Durant 18.

Boleč in predvsem visok poraz pa je s Phoenixom doživel nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, ki je s 116:83 izgubil proti Portlandu.

Do zmage je prišel tudi Miami, ki je s 140:128 ugnal New Orleans. Pri zmagi vročice pa Goran Dragić ni pomagal.