Bojevniki dobili prstan, Boston pa vzhodni derbi

Liga NBA 17. Okt 20184:22 > 7:21
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkarji Bostona so v otvoritvenem večeru nove sezone lige NBA premagali moštvo Philadelphia 76ers s 105:87, medtem ko so branilci naslova iz Oaklanda dobili svoje šampionske prstane, potem pa se načučili z Oklahomo, ki še vedno pogreša poškodovanega Russella Westbrooka.

Getty Images Sport, Adam Glanzman

Prvi večer nove sezone v ligi NBA je minil v znamenju vzhodnokonferenčnega derbija med Bostonom in Philadelphio, Kelti pa so v domačem TD Gardnu uspeli brez težav nadzorovati tekmo, predvsem na koncu tretje in zadnje četrtine pa poskrbeli, da jih gostje iz mesta bratske ljubezni ne ujamejo več.

Najboljši strelec Bostona je bil mladi Jayson Tatum s 23 točkami, 9 skoki in tremi asistencami, medtem ko je Marcus Morris dosegel 16 točk in 10 skokov, Jaylen Brown pa je dodal 12 točk in pet skokov.

Kyrie Irving je zgrešil vseh osem metov iz igre v prvem polčasu, tekmo pa na koncu zaključil s sedmimi točkami.

Na drugi strani je statistiko napolnil Ben Simmons z 19 točkami, 15 skoki in osmimi asistencami, Joel Embiid je dosegel 23 točk in 10 točk.

V drugi tekmi noči pa so aktualni prvaki iz Oaklanda najprej pred tekmo proti Oklahomo s strani komisarja Adama Silverja dobili šampionske prstane, potem pa s porodnimi težavami premagali oslabljeno Oklahomo s 108:100.

Russell Westbrook še vedno ne igra zaradi poškodbe, Warriorsi pa so zgodaj ustvarili precej visoko prednost, ki pa je v nadaljevanju niso uspeli zadržati OKC je odlično igral v obrambi, za nameček pa je Paul George v tretji četrtini “eksplodiral” in dosegel 15 točk  Dve minuti pred koncem tekme je stvari v svje roke vzel Steph Curry, ki je zadeval za tri točke, obenem pa dosegel izjemno pomemben koš pod osebno napako za vodstvo s petimi točkami prednosti, ki jo branilci naslova kasneje niso zapravili.

Curry je dosegel 32 točk, osem skokov in devet asistenc, Kevin Durant je dodal 27 točk. Pri Oklahomi je pričakovano največ točk dosegel Paul George, ki je tekmo končal pri številki 27, Dennis Schoeder pa je dosegel 21 točk.