Dragić bruhal ogenj, a vseeno izgubil

Liga NBA 18. Okt 20189:14 > 9:29

Slovenska košarkarja v ligi NBA Goran Dragić in Luka Dončić sta odigrala prvi tekmi v tej sezoni, oba pa sta morala priznati poraz. Dragić je imel odličen strelski večer s 26 točkami, medtem ko Dončić ni našel strelskega ritma.

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić je v prvi tekmi sezone s svojim Miamijem gostoval pri Orlandu, prvi derbi dveh ekip iz Floride pa so dobili domači košarkarji v Amway Centru. V prvi četrtini je Miami tudi po zaslugi izjemno razpoloženega Gogija igral hitro in atraktivno košarko ter v prvih 12 minutah igre pridelal šest točk prednosti, a so se domači košarkarji še v prvem polčasu oddolžili za počasnejši začetek in na polčas odšli s tremi točkami prednosti.

Orlando je v drugem polčasu nadzoroval tekmo in bil večji del v ospredju, v zadnji četrtini je le tri minute pred koncem imel navidez neulovljivo prednost, a je Vročica uspela najti priključek. Josh Richardson je zadel pomembno trojko, potem pa je Dragić zaključil z lahkim polaganjem, ki je Miami le nekaj sekund pred koncem približal na le dve točki zaostanka.

Evan Fournier je ob rezultatu 102:101 imel na voljo dva prosta meta za Orlando, a začuda oba zgrešil, le 3,5 sekunde pred koncem pa je imela ekipa iz South Beacha celo napad za zmago.

Čeprav je bil Dragić najbolj razpoložen pri Miamiju pa to ni poenilo, da bi mu trener Erik Spoelstra zaupal zadnji met. Dragić je ob izvajanju odšel povsem v kot, žogo je v roke dobil Richardson, ki pa je ob prodoru stopil izven igrišča. Končni rezultat tekme je bil 104:101.

Gogi je dosegel 26 točk in dodal še štiri skoke in asistence. Richardson je sledil z 21 točkami, 12 jih je dosegel Hassan Whiteside. Pri domačih je bil s 26 točkami najučinkovitejši Aaron Gordon.