Dončić se je prvič srečal z Jamesom in izgubil

Liga NBA 1. Nov 20185:04 > 5:07
NBA

Luka Dončić se je v Ligi NBA prvič srečal s svojim idolom LeBronom Jamesom, ki je odločil obračun med Dallasom in Los Angeles Lakersi. Slednji so slavili s 114:113, odločilna prosta meta pa je dobri dve sekundi pred koncem zadel James.

Mavsi so v končnici ostali brez minute odmora, saj jih je trener Rick Carlisle zaradi razglašene igre v večini uporabil v tretji četrtini. Po zadetih prostih metih prvega zvezdnika Lakersov jim je tako preostal le nemogoč met iz sredine igrišča, ki pa ga je J.J. Barea zgrešil.

Glavni krivec za poraz Dallasa je bil tokrat Wesley Matthews, ki je LeBrona Jamesa z nepotrebno osebno napako zaustavil dobrih osem metrov od koša in tako 33-letniku ponudil sijajno priložnost, da odloči tekmo. V napadu pred tem je Luka Dončić gostom prinesel izenačenje.

Košarkarji Los Angelesa so sicer skoraj večino tekme vodili, najvišja prednost pa je znašala tudi 19 točk. Zdelo se je, da bodo obračun mirno pripeljali do konca, a so se v končnici skoraj opekli.

LeBron James je na koncu prišel do 29 točk (met iz igre 11/19), zbral pa je še pet skokov in šest podaj. Pri gostiteljih sta bila razpoložena še Kyle Kuzma (18 točk in 8 skokov) in Brandon Ingram (17 točk).

Luka Dončić je srečanje začel zelo slabo in prvi točki dosegel pet minut pred koncem tretje četrtine. V zadnjem delu je zaigral odlično in na koncu v statistiko vpisal 14 točk ter dodal še pet skokov in sedem asistenc. Pri Dallasu je bil sicer točkovno najbolj razpoložen Matthews (21).

Za Lakerse je bila to tretja zmaga ob petih porazih v sezoni, Dallas pa ostaja pri dveh, ob tem pa je bil še šestič neuspešen.

Do zanesljive zmage so v noči na četrtek prišli košarkarji Golden Stata, ki so s 131:131 ugnali New Orleans, ki jim je lani v rednem delu sezone povzročil kar nekaj težav. Sijajno tekmo je odigral Stephen Curry, ki je dosegel 37 točk (5/9 za dve točki in 7/11 za tri) in vpisal še devet asistenc, razpoložena pa sta bila še Kevin Durant (24 točk) in Klay Thompson (18 točk). Blizu trojnega dvojčka je bil s 16 točkami, 14 skoki in osmimi podajami Draymond Green.

Na drugi strani sta v napadu blestela Jrue Holiday (28 točk in 9 asistenc) in Nikola Mirotić (26 točk in 12 skokov), Anthony Davis pa se je tokrat zaustavil pri 17 točkah, 12 skokih in sedmih asistencah. Za Pelikane je bil to tretji poraz ob štirih zmagah, Golden State pa je prišel do osme zmage in ostaja pri le enem porazu.

San Antonio je s 120:90 nadigral Phoenix, pri zmagovalni ekipi pa je mejo 17.000 točk v karieri presegel LaMarcus Aldrige.

Glavna zvezda večera pa je postal Derrick Rose, MVP rednega dela sezone leta 2011, ki je v dresu Minnesote dosegel kar 50 točk in poskrbel za zmago svoje ekipe proti Utahu s 128:125. Navijači so bili v ekstazi, Rose pa po rekordnem večeru kariere ni mogel skrivati solz.

Na ta trenutek sem čakal res dolgo časa. Sploh ne najdem pravih besed. Težko je razložiti, kaj vse se je dogajalo v zadnjih sezonah,” je poudaril 30-letni Rose, ki je bil na parketu kar 41 minut. Toliko ni igral že več kot dve leti.

Oglejte si vse rezultate v Ligi NBA in stanje na lestvici.