Getty images/Ronald Martinez
Košarka 08.11.2018 | 08:49

Boleč gleženj ne moti - Luka "obesil" 24 točk Utahu

Košarkarji Utah Jazza so na svojem parketu s 117:102 ugnali Dallas MAvericks, slovenskega zvezdnika Luke Dončića in s tem prekinili niz štirih zaporednih porazov.

dončić

Ronald Martinez, Getty Images Sport

Jazz je s to zmago prišel na bilanco 5-6, s čimer zaseda 9. mesto na zahodu. Dallas je s 3-8 šele 14. na lestvici svoje konference. Najboljši strelec pri domačih je bil Donovan Mitchell s 23 točkami, prvi strelec tekme pa spet Luka Dončić, ki jih je zbral 24.

Slovenski superzvezdnik je na parketu preživel 35 minut, tako da očitno bolečine v gležnju le niso tako zelo hude, kot je sprva kazalo. 19-letni Ljubljančan je za tri metal 3/4, dodal pa še 6 skokov in dve asistenci.

Zadel je vseh sedem prostih metov, a hkrati izgubil pet žog. Poraz pomeni, da telički letos v gosteh še zmeraj niso našli recepta za zmago, izgubili pa so na sedmih od zadnjih osmih tekem!

Miami je brez Gorana Dragića (poškodba kolena) s 95:88 odpravil San Antonio Spusrs. Vročico je do zmage povedel Hassan Whiteside, ki je zbral 29 točk in kar 20 skokov.