Dončić spet blestel, vseeno premalo za zmago

Liga NBA 8. Nov 20188:48 > 9:03

Košarkarji Utah Jazza so premagali Dallas Maverickse na svojem parketu z rezultatom 117 proti 102 in s tem prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Ronald Martinez, Getty Images Sport

Po tej zmagi Utah Jazz zasedajo 9. mesto na Zahodu (5 zmag, 6 porazov). Dallas je s 3 zmagali in 8 porazi 14. na lestvici.

Utah je na čelu z odličnim Donovanom Mitchllom vzpostavil nadzor od začetka tekme in do konca prvega dela pridobila dvoštevilčno prednost (30:16).

V drugem delu so domači pritisnili na plin in po odličnem obdobju dobre igre na odmor odšli s prednostjo +23. Največja razlika je bila 26 točk v korist Jazza in že takrat je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Salt Lake Cityju.

Mavericksi niti enkrat do konca tekme niso uspeli zapretiti, še najbolj so se približali na -9 dvakrat na začetku zadnje četrtine.

Donovan Mitchell je tekmo končal s 23 točkami, 5 skoki in 7 asistencami. Rudy Gobert je dodal 17 točk in 10 skokov, Alec Burks 18 točk in Ricky Rubio 10.

V vrstah Dallasa je bil najboljši mladi Slovenec Luka Dončić, ki je v 35 minutah vpisal 24 točk (3/4 za tri), 6 skokov in 2 asistenci. Sledil mu je Harrison Barnes s 14 točkami, 13 jih je dosegel Wesley Matthews in 11 DeAndre Jordan.