Dallas na krilih Dončića prekinil serijo zmag Oklahome

Liga NBA 11. Nov 20188:55 > 9:08

Košarkarji Dallasa so pred svojimi navijači s 111:96 premagali Oklahomo, ki je utrpela prvi poraz po sedmih zmagah. Znova je navdušil Luka Dončić, ki je ob 22 točkah zbral rekordno število podaj - osem.

Slovenski čudežni deček se je izkazal z ogromno pogumnimi prodori in tekmo končal z metom 9/15. Prvič v karieri je podelil osem podaj, dodal pa je še šest skokov in ukradeno žogo. Točko manj je zbral veteran J. J. Barea, ki je že v prvem polčasu dosegel 15 točk.

Nad igro 34-letnika je bil navdušen tudi trener Dallasa Rick Carlisle, ki je po tekmo povedal: “Bil je odličen, igral je zelo agresivno, podajal je, natančno je metal. Naši igri je dal brez dvoma pravi ton.” Prav Barea pa je po tekmi izpostavil Luko Dončića: “Odličen je, sijajno zna zaključevati akcije, zna metati za tri točke, odličen pa je tudi v prodorih.

Dončić je že sedmič v sezoni dosegel vsaj 20 točk, kar ni uspelo nobenemu drugemu novincu, zato tudi ne čudi, da je še utrdil svoj položaj na lestvici strelcev med njimi, saj dosega po 20,3 točke na tekmo. Relativno blizu sta le še Trae Young (18,4) in DeAndre Ayton (16,1), ki pa je dvoštevilčen še pri skokih (10,9).

Pri Oklahomi je tretjo tekmo zapored izpustil prvi zvezdnik Russell Westbrook, ki ima težave z levim gležnjem. Najbolj sta bila razpoložena Paul George in Steven Adams, ki sta imela povsem enak izkupiček (po 20 točk in 13 skokov).

Miami znova poražen, Dragić zgrešil vseh sedem metov

Košarkarji Miamija so doma izgubili proti Washingtonu s 110:116. Goran Dragić se je na parket vrnil po dveh tekmah neigranja, a bil zelo nerazpoložen. V 21 minutah je ostal brez točko in zgrešil vseh sedem poskusov iz igre. Pri gostiteljih je 24 točk dosegel Josh Richardson, pri Washingtonu pa se je z 28 točkami izkazal John Wall.