Dončić se ni pretegnil, Dallas slavil za 50

Liga NBA 15. Nov 20188:30 > 8:37

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so v noči iz srede na četrtek uspeli še tretjič zapored zmagati, tokrat so iz parketa odpihnili košarkarje Utaha s 118:68. Nosilcem igre, na čelu z Luko Dončićem, ni bilo potrebno veliko časa na parketu, slovenski košarkar pa je tekmo zaključil s 13 točkami.

Moštvi Dallasa in Utaha sta v noči iz srede na četrtek pisali zgodovino, saj je ekipa iz Teksasa uspela zadejati najhujši poraz Jazzom, odkar so svojo franšizo desetletja nazaj preselili v Salt Lake City. Ko je bila franšiza stacionirana še v New Orleansu (zato tudi ime ekipe Jazz), je takrat zabeležila najhujši poraz proti Milwaukeeju s 158-102, to pa se je zgodilo daljnega leta 1979.

Luka Dončić in druščina so postavili rekord franšize po najmanjšem dovoljenem točkovnem izkušičku nasprotnika, saj so Utahu dovolili le 22 točk v drugem polčasu – 13 v tretji in 9 v zadnji četrtini tekme. Zmaga s 50 točkami prednosti pa je obenem tudi druga najvišja zmaga franšize.

Dallas je tako uspel dobiti že tretjo zaporedno tekmo, zdaj se varovanci Ricka Carlisleja nahajajo na 13. mestu v zahodni konferenci.

Luka Dončić je tokrat igral le 25 minut, v tem obdobju pa dosegel 13 točk, šest skokov in dve asistenci, dodal pa še ukradeno žogo in blokado. Najboljši strelec Dallasa je bil Harrison Barnes z 19 točkami.

Pri Utahu razpoloženih košarkarjev ni bilo, najboljši strelec ekipe je bil Ricky Rubio z 11 točkami.

Dallas konec tedna v domači dvorani gosti aktualne prvake, moštvo Golden State Warriors.