Dragić bruhal ogenj, Miami prekinil niz porazov

Liga NBA 15. Nov 20188:56 > 9:06
Goran Dragić. Foto: Getty Images.

Goran Dragić je s svojim Miamijev v noči iz srede na četrtek le prekinil niz slabih prestav v zadnjih četrtinah tekme, potem ko je vročica na tekmi proti Brooklynu vodila vseh 48 minut igre, na koncu pa slavila s 120:108. Dragić je bil vroč in tekmo končalz 21 točkami.

Goran Dragić se je s svojimi soigralci v zadnjem obdobju ubadal predvsem s slabo igro v obrambi in nihanji v formi, tokrat pa so varovanci Erika Spoelstre le uspeli tekmo odigrati po svojih notah, saj so vodili od začetka do konca obračuna.

Miami se je v prejšnjih tekmah ukvarjal predvsem s slabo igro v zadnjih četrtinah. Proti Indiani so pred dnevi tekmo končali z delnim rezultatom nasprotnikov 12-0, proti Washingotnu pa zadnjo četrtino izgubili z 32-12. Na zadnji tekmi pred tokratnim večerom pa je Philadelphia tri minute pred koncem tekme uspela prii do delnega rezultata 9-0 in prednosti s 14 točkami, kar je pomenilo konec upov na zmago Miamija.

Tokrat je Miami pod vodstvom Gorana Dragića uspel vzdržati vse pritiske v zadnji četrtini in slaviti s 120:108. Dragić je tekmo odigral mojstrsko in jo končal z 21 točkami, štirimi asistencami in tremi skoki. Najboljši strelec njegovega moštva je bil sicer Tyler Johnson, ki jih je natresel 24.

Pri Brooklynu, ki je na zadnji tekmi po hudi poškodbi za sezono izgubil Carisa LeVerta, pa je 18 točk prispeval Spencer Dinwiddie.

Miami bo naslednjo tekmo odigral v gosteh proti Indiani, kar je odlična priložnost za maščevanje za poraz izpred nekaj dni.