"Obožujem odločilne mete"

Liga NBA 18. Nov 201810:08 > 10:17
Tom Pennington/Getty Images

Luka Dončić je ob tekmi Dallasa proti Golden State Warriors še enkrat postal heroj domačega občinstva. Nekdanji član Real Madrida je ob koncu tekme dosegel nekaj pomembnih točk.

V srečanju proti aktualnim šampionom lige je dosegel 24 točk in 9 skokov, poleg tega pa je bil pri ekipi Mavericks najboljši v kategoriji “plus minus”. Ko je bil Luka na parketu, je Dallas pridelal 18 točk prednosti.

V zaključku, ko se je tekma lomila, je slovenski reprezentant dosegel štiri pomembne točke. “V tem uživam, tudi v Madridu sem to pogosto počel. Obožujem mete v zadnjih minutah, a v ekipi imamo še kar nekaj dobrih igralcev in vsi so sposobni dobrih metov,” je povedal skromni Dončić.

“Razmišljal sem samo o tem, da dobimo tekmo. So prvaki in vesel sem, da nam je uspelo. V odprto končnico srečanja nas je popeljala dobra obramba, Warriors smo ustavili pri 109 točkah, kar je zelo pomembno.

Mladi Ljubljančan je govoril tudi o Golden Stateu in priznal, da je imel občutek igranja proti najboljši ekipi na svetu: “Z razlogom so prvaki, bilo nam je težko. Seveda je drugače, ko takole igraš proti samim superzvezdam.”

Za konec je najučinkovitejši član Dallasa povedal, da je trenutno poln samozavesti in da je to ključ do uspeha vsakega košarkarja. Številke pravijo, da ima Luka prav: letos v povprečju beleži 19 točk, 6.4 skoka in met za tri kar 39 %.