Raptorsi po drami nevtralizirali izjemnega Duranta

Liga NBA 30. Nov 20184:50 > 5:14
Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Tudi 51 točk Kevina Duranta ni bilo dovolj, da bi Golden State proti Torontu zabeležil še deveto zaporedno zmago na medsebojnih obračunih. Pri domačih, ki so se še utrdili na vrhu Vzhoda, je bil za zmago s 131:128 po podaljšku s 37 točkami najzaslužnejši Kawhi Leonard.

Prvaki še vedno pogrešajo Stepha Curryja, a je zato igro Golden Stata v svojih rokah držal Kevin Durant. Že na tretji tekmi zapored je presegel mejo 40 točk, tokrat jih je ob metu iz igre 18-31 (4-7 za tri) dosegel 51, dodal je še 11 skokov in šest podaj. Toronto je bil kljub temu večji del srečanja boljši nasprotnik, v prvi četrtini vodil z 18 točkami prednosti (32:14), v tretji pa je prednost znašala tudi 17 točk (79:62).

Čeprav so bojevniki v zadnji četrtini na krilih Duranta stopili prednost, so domači v končnico krenili s + 6 (119:113). Takrat je odgovornost na sebe znova prevzel Durant in z dvema trojkama poskrbel za izenačenje in podaljšek.

V dodatnih petih minutah je Durant dodal še štiri točke, vendar je Torotno uspel slaviti, v največji meri zahvaljujoč Pascalu Siakamu (26 točk – osebni rekord), ki je v podaljšku dosegel sedem točk.

Durantu so samo tri točke manjkale do izenačenja rekorda kariere, medtem ko je najboljšo znamko v sezoni postavil Kawhi Leonard. Bivši zvezdnik San Antonia je bil najučinkovitejši pri domačih s 37 točkami in osmimi skoki.

Toronto z razmerejem 19-4 vodi na Vzhodu, Golden State je vpisal osmi poraz (15-8).

Zanimivo predstavo so spremljali tudi v Los Angelesu, kjer so Lakersi na krilih LeBrona Jamesa (38 točk) po dveh preobratih Indiano odpravili s 104:96, Los Angeles Clippers pa so na gostovanju pri Sacramento slavili s 133:121.